گوگل پیکسل ۶ ممکن است با سنسور ۵۰ مگاپیکسلی سامسونگ عرضه شود

مدتی قبل گوگل اولین رندرهای رسمی مربوط به سری پیکسل ۶ را منتشر کرد و بهره‌گیری این گوشی‌ها از اولین چیپست اختصاصی این شرکت تایید شد. روز گذشته بعد از انتشار چهارمین نسخه‌ی بتا اندروید ۱۲، یکی از متخصصان با بررسی کدهای این نسخه توانسته شواهدی در رابطه دوربین اصلی و مودم پیکسل ۶ پیدا کند.

در بخشی از کدهای مربوط به اپلیکیشن دوربین گوگل در چهارمین نسخه‌ی بتا اندروید ۱۲، عبارت gn1_wide_p21 دیده می‌شود که ظاهرا به سنسور ۵۰ مگاپیکسلی GN1 سامسونگ اشاره دارد. سامسونگ سال گذشته این سنسور غول‌پیکر را معرفی کرد که ابعاد آن به ۱/۱.۳۱ اینچ می‌رسد و از پیکسل‌های ۱.۲ میکرونی بهره می‌برد. باید خاطرنشان کنیم هرچقدر ابعاد پیکسل‌ها بزرگ‌تر باشد، در محیط‌های کم‌نور عکس‌های بهتری ثبت می‌شود.

البته امسال هم سامسونگ سنسور GN2 را راهی بازار کرده که نسبت به نسل قبلی بزرگ‌تر است و ابعاد پیکسل‌های آن به ۱.۴ میکرون می‌رسد. در نهایت باید ببینیم که آیا گوگل برای گوشی‌های پیکسل ۶ از نسل قبلی این سنسور استفاده می‌کند یا اینکه نسل جدید آن را برای گوشی‌های جدید خود مورد استفاده قرار می‌دهد. در همین رابطه مدتی قبل اعلام شد که گوگل برای این گوشی‌ها از سنسور ساخت سونی استفاده می‌کند که ظاهرا این شایعه صحت ندارد.

گوگل پیکسل 6

با بررسی بخش دیگری از کدهای چهارمین نسخه‌ی بتا اندروید ۱۲، اطلاعات مربوط به یک مودم پیدا شده که برای ۵ گجت بهینه‌سازی شده است. در بین نام‌های مستعار موجود در کد، می‌توانیم به Oriole و Raven اشاره کنیم که مربوط به پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو هستند ولی در این میان نام پاسپورت هم دیده شده که گفته می‌شود نام مستعار اولین گوشی تاشوی گوگل است.

متخصصی که این مدرک را پیدا کرده گفته که با توجه به شماره مدل این مودم، احتمالا با مودم ۵۱۲۳ موجود در اگزینوس ۹۹۰ سروکار داریم که برای گوشی‌های گلکسی S20 و نوت ۲۰ مورد استفاده قرار گرفته است. طبق گزارش‌های جدید، چیپست اختصاصی گوشی‌های پیکسل ۶ در واقع همان اگزینوس ۹۸۵۵ محسوب می‌شود که از نظر قدرت پردازشی میان اگزینوس ۲۱۰۰ موجود در S21 و اگزینوس ۲۲۰۰ مجهز به پردازنده‌ی گرافیکی AMD قرار می‌گیرد.

دیدگاه ها 0

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید

*
*