اولین گوشی رول‌شونده‌ی سامسونگ شاید این شکلی باشد

طی ماه‌های گذشته حجم خبرهای مربوط به گوشی‌های رول شونده به طور قابل توجهی افزایش یافته است. در این میان به نظر می‌رسد سامسونگ هم می‌خواهد شانس خود را در این زمینه امتحان کند و این شرکت به‌تازگی پتنتی را در کشور آلمان ثبت کرده که طراحی یک گوشی رول شونده را نشان می‌دهد.

سایت LetsGoDigital که این پتنت را پیدا کرده، در گزارش خود نوشته معمولا چنین پتنت‌هایی ابتدا در کره جنوبی و سپس اداره ثبت اختراع و نشان تجاری ایالات متحده آمریکا و سازمان جهانی مالکیت فکری ثبت می‌شوند. ثبت چنین پتنتی در آلمان احتمالا به این معناست که سامسونگ می‌خواهد خیال خود را برای عرضه‌ی چنینی گوشی نوآورانه‌ای در بازار اروپا راحت کند.

گوشی رول شونده سامسونگ

در این پتنت شاهد یک گوشی رول شونده با طراحی جذابی هستیم. نمایشگر در حالت باز شده حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد بزرگ‌تر می‌شود و بخش‌های اضافی از چارچوب اصلی گوشی بیرون می‌آید. با این حال، وجود قاب و بخش جداگانه برای زیر این نمایشگر انعطاف‌پذیر خبر از دوام بالای آن می‌دهد. طراحی این گوشی به گونه‌ای است که نمایشگر با چین‌خوردگی روبه‌رو نشود.

علاوه بر این بخشی از نمایشگر به پنل پشتی هم راه پیدا کرده است. کاربران فقط با فشار دادن یک دکمه می‌توانند این نمایشگر را باز کنند. همچنین در این پتنت به حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر، دوربین سلفی زیر نمایشگر و سه دوربین اصلی اشاره شده است.

البته مانند پتنت‌های دیگر، ثبت چنین طرح‌هایی لزوما به معنای ساخته شدن آن‌ها نیست. با این حال با توجه به اینکه سامسونگ برای پتنت این گوشی رول شونده جزئیات زیادی را مطرح کرده، احتمالا ساخت آن را مدنظر قرار داده است.

دیدگاه ها 0

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید

*
*